Да пробачать мене люди, які ні в чому не винні, які не задумуючись ні про які закиди фотографів хотіли просто нових фоток.

і ще - мова йде виключно про фотосесії з незнайомими людьми, які проходять у формі квесту - без підготовки та попереднього знайомства з людиною за годину зробити купу кльових фоток в купі кльових образів так, як це бачить замовник.  

Можна трішечки про наболіле?

Так от, є люди, які просто відбивають бажання їх фоткати.

Відкрию великий секрет, фотосесія - це, глобально, як і в дружбі, і в коханні, і в будь-якій взаємодії взагалі - робота ДВОХ сторін.

Є різні типи людей. Деяким комфортно перед камерою, деяким складно, є такі, шо "як не стануть, так гарно",  іншим там шось трохи підказати треба, а ще є суперзакомплексовані з непорушними галочками в голові, типу "отак в мене рука жирна", "фоткай тільки мій правий профіль", "зроби мене худою і довгі ноги", "мені не йде денне світло" і т.д. Швидко тезами прокоментую, що я думаю насправді, як чую це щоразу:

1. Да, ти жирна. І треба або навчитись любити себе такою, або, якщо це тобі важливо, напрягтись і стати тим, ким хочеш. Жирна це ще не біда, а от дерево - так. Я можу скинути купу милих і хороших фото повненьких дівчат, і купу жахливих фото худишок, до яких ми всі так тягнемось. Фішка лише в тому як ви себе почуваєте і поводите. Можна звичайно вас "схуднути" на 20 кг, як ви просите, але по-перше це будете не ви, по-друге все одно у людей є очі.  

2. Довіряйте фотографу хоч трошечки. Ясно, що я теж не шарю аж так, але є елементарні речі, які вже помічаю і повірте, я теж не хочу робити тупих фото. Я теж хочу рости і рухатись, і щоб коли бачили мої роботи, мені не було за них соромно. Тому, якщо я прошу повернутись, підняти там шось чи опустити - я маю світлий намір зробити фотку трішки кращою, ніж вона є. Комент "в мене буде так жирна нога" - 60 відсотків, що я це бачу, але ще я знаю, часто на відміну від вас, що то легко можна підправити в діар фотошоп, не кажучи це вголос, аби вас не засмучувати.  Бо нога у вас наспавді там не жирна, а просто так падає світло чи поза чи т.д. - тобто по суті, це більше моя помилка і якшо я трошки виправлю її в постобробці, то я нікому не збрешу про вашу нормальну ногу, але швидше за все поза може бути трохи цікавішою ніж просто прямо лівою стороню до камери. Ще крім того - у нас у всіх дві руки і дві ноги, але майже кожен рух всі обігрують по-своєму. Є стандартні якісь пози, але навіть банально повертають голову люди по-різному.

і щеее крім того, якимось щастям мені часто доводиться працювати з людьми, які позують супер круто і навіть просто фоткаючи їх я стараюсь запам’ятати, як вони це роблять і що їм для цього треба. І потім вже прошу шось схоже зробити вас. Да, так само ніколи не виходить, але виходить по-іншому і часто цікаво і круто, а це вже плюс.)

Я взагалі прихильник простих щирих фоток, але на таких фотосесіях інша ціль - нові ави і т.д. дякую таким рідким людям, в яких цілі співпадають з моїми і ще більше дякую, якщо вони розуміють різницю і одразу спочатку зйомки ставлять задачі.

окрема порада - якщо при замовленні пакету є можливість вибрати фотографа - вибирайте! тоді ви будете приблизно готові отримати якийсь результат. і якщо такий результат вам подобається, прислухайтесь до його порад. і якщо маєте якісь конкретні побажання - кажіть одразу, або ще краще підготуйте якісь картинки, щоб зорієнтувати хоч якось.

3. Чесно, я просто внутрішньо починаю біситись, коли ти шось говориш людям, а вони не реагують ніяк і продовжують стояти не рухаючись вже десятий кадр. Десятий! Да, не рідко я млямлю шось незрозуміло, але це коли я захоплююсь сильно, і мені шсь подобається, і в мені трохи забагато енергії з’являється, але в таких випадках, видно, і не треба рухатись, бо вже все добре і хочеться зловити якийсь хороший погляд чи емоцію, але не тоді коли я в принципі голосно прошу шось зробити. Ви не отримаєте різних фоток, якщо не міняти позу (з вашого боку), з мого - да ок, поміняємо світло, фон, покидаємо, чи поставимо, чи заберемо шось перед об'єктивом - якщо ви не погоджуєтесь рухатись, бо якась подружка (недайбог) колись вам сказала, що вам гарно тільки з червоною помадою, і лівий профіль, і руки в боки - як я зможу зробити різні фотки?

4. І останнє - фотки можна видаляти. І це дуже важливо. Ми всі люди, і ви,  і я. Коли ви хочете зробити шось не таке як раніше, швидше за все буде безліч зіпсованих кадрів, і вот їх можна без проблем видалити, з іншого боку є велика ймовірність зробити шось нове. Це божественний плюс цифри.

Підсумую. Зрозумійте, є безмежність особливостей, яких починаєш помічати пізніше, з часом, пафосно звучить, але з яким-неяким досвідом. Світло, це взагалі, його природу до кінця розуміють лише якісь суперлюди, тим паче коли змішуються різні джерела різних температур, властивості камери і об'єктиву, різні деталі композиції, кольористика в кадрі і капец купа всього, а ще у всіх свій смак і різні завдання зйомки. І коли починаєш шось хоч трошки помічати, хочеться виправляти і вчитись далі, зрозуміти все краще і таки починати робити круто. І тут ви зі своїми "нє, я не буду", "давай краще я в вечірньому шикарному платті стану біля цеї дешевої салатової драбини з бордовими квіточками", "а можеш мене краще на телефон клацнути"? 

Окремою ремаркою хочеться передати привіт людям, жадібним до фоток. особливо тим, хто перші 50 хв кажуть "та нащо мені стільки кадрів, давайте закінчувати, там вже точно є якісь хороші", а потім раптово за останні 5 хв намагаються сфоткатись на всіх фонах, що є залишились у студії, у всіх позах, що можуть швидко згенерували їх фантазія і креатив, і ще за 5 хв продублювати все це на телефон. 

Дякую всім, це окремий кайф, коли ти робиш все, що можеш для людини, бо це маленька перемога, коли виходять гарні фото на таких швидких комерційних фотосетах. 

Це все був хороший досвід, ця купа роботи не пройшла дарма, але надалі є нова ціль - робити такі фото, як хочеться: підбирати моделей, продумувати зйомки і робити все так, як має бути. Це якийсь дуже складний етап, але нарешті і я до нього дісталась. Дайте сили проявити цей сток амбіцій на ділі, а не як в мене часто буває))))

і ще тп висновок - я, звичайно, не Ліндберг, але і ви не Євангеліста.))


Коментарі

Yuliana Barashovets
фінансовий контролер, аналітик, аудитор

Ахах)) такий собі потік свідомості)) 

Котику, якщо мені з тобою якось вдасться попрацювати разом, обіцяю бути чемною, не дратувати і слухати))

близько 2 років тому
Olenka Kotyk
photographer

та думаю в нас з тобою все ок буде)

близько 2 років тому

Будь частиною спільноти.

Приєднуйтесь до обговорень. Діліться знаннями та досвідом. Приєднатися