Unsplash experience
майже 2 років тому

Хочеться коротко і зрозуміло розповісти вам про свій досвід з Unsplash.com, але я так не вмію) книжка «Пиши, сокращай» явно для мене, та доки я її не прочитала, переглядайте тексти лівим оком)

Чесно, то був більше якийсь експеримент і банальне бажання глянути, що вийде, тому будь-яка послідовність чи планування в роботі з моїм профайлом на цьому сайті відсутні, що є великої помилкою і от нижче буде чому.

Unsplash.com - це безкоштовний сток фотографій. об’єктивно, там не всі роботи вражають, але більшість достойних фото, які прийнято називати «картинками») саме тому туди раджу бігти всім, хто:

  1. шукає натхнення 
  2. намагається вчитись на прикладах 
  3. хоче показати свої фото
  4. потребує фото для роботи, бо так, вони там якісні і безкоштовні.

Не буду наводити статистику, просто кому цікаво перейдіть за лінком: https://unsplash.com/history


А тепер на конкретних власних прикладах.

одразу поділюсь своїм профайлом:

https://unsplash.com/@olenka_kotyk

Як і на pinterest можна стивити лайки і створювати колекції. ще є звичайна схема рейтингів і фотографій, і користувачів.

Великий плюс - для підписників сайту проходить щотижнева розсилка кращих робіт - і от головна плюшка: якщо ваше фото попадає в цей десяток (не знаю скільки точно, я як справжній безвідповіальний лінивець так досі і не підписана на цю розсилку) - бінго, швидше за все фото стане суперпопулярним.

Спочатку я завантажила близько 15 фото.  Почали мінімально лайкати, не було ніяких вражаючих цифр і я забула про них. Але згодом друг скинув посилання на пошук в гугл за однією з моїх фотографій і, правда, було дуже дивно, на скількох сайтах її використали, сотні посилань.)

тоді я залізла в статистику переглядів і скачувань (за 2 роки):

Одне фото у вищезгаданій розсилці ми засікли - це була фотка з печенюшками, на яку я точно не робила ставку)

Як результат - 700 лайків, ніби не так багато, але (!) його переглянули 8,422,385 раз (при чому 200,000 за останній місяць) і було скачано 55,322 рази.

Ще був цікавий момент, коли створювали Unsplash book - дякуючи тому самому другу, який і познайомив з unsplash, і показав, що it works, я дізналась, що в моїх печенюшок є шанс потрапити в цю книгу - фото було відібране до списку кращих претендентів, але там потрібно було щось зробити, аби його взяли ще й до друку - от тільки не памятаю (і не можу ніде вже знайти), що саме, якесь голосування пройти чи що. але як завжди безвідповідальна Лєна навіть не шернула лінк і забула про нього зовсім. Згадала, коли було пізно. В результаті в книжку воно не потрапило і так я профукала шанс засвітити його ще більше та отримати навіть якусь грошову винагороду (чого в моїй голові крутиться цифра 200 баксів теж, чесно, не скажу, але, видно, десь тоді я її побачила і, сподіваюсь, правильно все зрозуміла, але не беріть сильно в голову)

Загалом, з того часу деякі фото можна зустріти зовсім неочікувано в неті. Бачила посилання, що їх мінімум друкували на різній сувенірній продукції (фотки міст США були і на чехлах для мобільників, якісь були принтами на футболках і сумках, можна було замовити онлайн не за маленькі гроші), парочку, на яких я сама в світлій сукні і з квітами на голові, часто використовували весільні агенції, інші просто на якихось лівих сайтах, але їх реально багато, тому я не відслідковувала всі). + велика активність в інстаграмі - часто відмічають при використанні чи адаптації фото. а часто не відмічають, і тоді по-іншому приємно, коли друзі кидають скріни чи тегають)

Можу навести і негативні приклади - пошук в гуглі за картинками викинув результати ще й китайських порносайтів) але що зробиш, публікуючи фото на стоці ви погоджуєтесь з правилами і віддаєте всі права на його використання.

Наостанок, і тут мені найбільше приємно, є приклади прямого фідбеку (правда це стосується більше другої партії фото, які я завантажила вже рік тому, коли, як зараз, згадала про дорогий ансплеш):

  1. мені на пошту написало 13 людей. повірте, цифра не може передати це неймовірне відчуття, коли тобі жива людина з іншого континенту пише, що твоє фото круте і ще й питає дозвіл на його використання (хоч одразу вказує, що за правилами ансплешу це дозволено) чи пропонує співпрацю. словом, це дуже мило і таким чином тепер ще й знаю, що фото, одне з серії з miss Lee (Ліля Недзельська), стало обкладинкою журналу якогось італійського університету) прикріплюю посилання: https://issuu.com/unipiemonteorientale/docs/ateneo_e_citt___dicembre_2016
  2. ще місяць тому запропонували дати інтерв’ю для фотожурналу, вже скинули питання і планують це все надрукувати. як на мене, якось нереально) якшо таки осилю агнлійською передати все, що в голові (хоч там не так і багато:)), можливо, буде новий інфопривід))

Нагадаю, що це безкоштовний сток, який не приносить прямих прибутків (хоч є можливість закидати ті самі фото на інші стоки, в тому числі платні). Та є підозра, що якщо вести там регулярну діяльність, бути суперактивним та за всім слідкувати - наслідки будуть явно іншими)

Сподіваюсь я вам чимось допомогла і цей текст принесе користь)


Коментарі

Nice site! Will likely join up. :)

більше 1 року тому

Будь частиною спільноти.

Приєднуйтесь до обговорень. Діліться знаннями та досвідом. Приєднатися